Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Výzva č. 05/2019 na získanie Regionálnej značky

 

O regionálnu značku sa môžu uchádzať ďalší záujemcoviai_5558313.jpg

Miestna akčná skupina MALOHONT vyhlásila 22.05.2019 piatu výzvu na predkladanie žiadostí o udelenie značky regionálny produkt GEMER-MALOHONT. Žiadosti je možné predkladať najneskôr do 24.06.2019. Predložené žiadosti posúdi certifikačná komisia, ktorá rozhodne o pridelení ďalších certifikátov pre výrobky z regiónu Gemer-Malohont. Celé znenie výzvy, formulár žiadosti a kritériá pre udelenie značky Vám posielame v prílohe mailu.

 

Ďalšie informácie a aktuálny zoznam značených regionálnych produktov nájdete na web stránke www.gemer-malohont.sk

 

Cieľom regionálneho značenia miestnych produktov je odlíšiť, zviditeľniť a podporiť miestnych výrobcov, ktorí sa okrem svojej produkcie podieľajú aj na tvorbe pracovných príležitostí, na budovaní dobrého mena regiónu a na zachovávaní jeho tradícií, hodnôt a jedinečností.

Vhodnými žiadateľmi o udelenie značky sú remeselníci, súkromne hospodáriaci roľníci, živnostníci a firmy so sídlom alebo prevádzkou v regióne Gemer-Malohont, pričom značka je určená predovšetkým pre prírodné a poľnohospodárske produkty, potraviny a remeselné výrobky, ktoré splnia vopred stanovené kritériá. Po udelení značky budú výrobcovia povinní označiť svoje produkty začlenením loga do etikety alebo samolepkou, príp. visačkou s logom značky alebo označením predajného miesta. Regionálna značka, ktorou budú označené miestne produkty, bude spotrebiteľom zaručovať pôvod výrobku v regióne, ako aj využívanie tradičných postupov alebo miestnych, príp. regionálnych zdrojov.

Čo prinesie značenie produktov ich výrobcom?

  • odlíšenie produktov z regiónu Gemer-Malohont od iných výrobkov
  • zviditeľnenie výrobkov pre obyvateľov i návštevníkov regiónu
  • propagáciu výrobkov doma i v zahraničí
  • priestor pre vzájomnú spoluprácu a účasť na rôznych podujatiach a aktivitách, zameraných na podporu predaja miestnych produktov v rámci kraja i celej SR

 

V prípade záujmu o získanie značky regionálny produkt GEMER-MALOHONT pre Vami pestované/vyrábané produkty, predložte žiadosť o udelenie značky spolu s prílohami najneskôr do 24.06.2019.

Ak by niečo nebolo jasné alebo ak by ste potrebovali s niečím pomôcť, neváhajte sa ozvať na nižšie uvedených kontaktoch.


 
A_vyzva 05-2019.pdf(1.7 MB)A_vyzva 05-2019.pdf
B_žiadosť-výrobky V05-2019.doc(215 kB)B_žiadosť-výrobky V05-2019.doc
C_kritériá-výrobky V05-2019.pdf(920.2 kB)C_kritériá-výrobky V05-2019.pdf

dnes je: 19.8.2019

meniny má: Lýdia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka