Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vytvorme si svoju budúcnosť - MAS Cerovina

MAS_060/4.1/1.1

 

08.07.2019 bola vyhlásená výzva MAS_060/4.1/1.1

 

v rámci podopatrenia PRV 4.1 Podpora na investície do poľnohospodárskych podnikov

 

 

Bližsie informácie a prílohy nájdete TU


 

Výzva MAS_060/7.4/1.1

 

06.06.2019 bola vyhlásená výzva MAS-060/7.4/1.1

v rámci podopatrenia PRV 7.4

- Podpora na investície do vytvárania, zlepšovania alebo rozširovania miestnych základných služieb pre vidiecke obyvateľstvo vrátane voľného času a kultúry a súvisiacej infraštruktúry 

Bližsie informácie a prílohy nájdete TU


 

 

O regionálnu značku sa môžu uchádzať ďalší záujemcoviai_5558313.jpg

Miestna akčná skupina MALOHONT vyhlásila 22.05.2019 piatu výzvu na predkladanie žiadostí o udelenie značky regionálny produkt GEMER-MALOHONT. Žiadosti je možné predkladať najneskôr do 24.06.2019. Predložené žiadosti posúdi certifikačná komisia, ktorá rozhodne o pridelení ďalších certifikátov pre výrobky z regiónu Gemer-Malohont. Celé znenie výzvy, formulár žiadosti a kritériá pre udelenie značky Vám posielame v prílohe mailu.

 

Ďalšie informácie a aktuálny zoznam značených regionálnych produktov nájdete na web stránke www.gemer-malohont.sk

 

Cieľom regionálneho značenia miestnych produktov je odlíšiť, zviditeľniť a podporiť miestnych výrobcov, ktorí sa okrem svojej produkcie podieľajú aj na tvorbe pracovných príležitostí, na budovaní dobrého mena regiónu a na zachovávaní jeho tradícií, hodnôt a jedinečností.

Vhodnými žiadateľmi o udelenie značky sú remeselníci, súkromne hospodáriaci roľníci, živnostníci a firmy so sídlom alebo prevádzkou v regióne Gemer-Malohont, pričom značka je určená predovšetkým pre prírodné a poľnohospodárske produkty, potraviny a remeselné výrobky, ktoré splnia vopred stanovené kritériá. Po udelení značky budú výrobcovia povinní označiť svoje produkty začlenením loga do etikety alebo samolepkou, príp. visačkou s logom značky alebo označením predajného miesta. Regionálna značka, ktorou budú označené miestne produkty, bude spotrebiteľom zaručovať pôvod výrobku v regióne, ako aj využívanie tradičných postupov alebo miestnych, príp. regionálnych zdrojov.

Čo prinesie značenie produktov ich výrobcom?

  • odlíšenie produktov z regiónu Gemer-Malohont od iných výrobkov
  • zviditeľnenie výrobkov pre obyvateľov i návštevníkov regiónu
  • propagáciu výrobkov doma i v zahraničí
  • priestor pre vzájomnú spoluprácu a účasť na rôznych podujatiach a aktivitách, zameraných na podporu predaja miestnych produktov v rámci kraja i celej SR

 

V prípade záujmu o získanie značky regionálny produkt GEMER-MALOHONT pre Vami pestované/vyrábané produkty, predložte žiadosť o udelenie značky spolu s prílohami najneskôr do 24.06.2019.

Ak by niečo nebolo jasné alebo ak by ste potrebovali s niečím pomôcť, neváhajte sa ozvať na nižšie uvedených kontaktoch.


 
A_vyzva 05-2019.pdf(1.7 MB)A_vyzva 05-2019.pdf
B_žiadosť-výrobky V05-2019.doc(215 kB)B_žiadosť-výrobky V05-2019.doc
C_kritériá-výrobky V05-2019.pdf(920.2 kB)C_kritériá-výrobky V05-2019.pdf

plagatinfo-1.jpg

Dávame do pozornosti 9. ročník súťaže o “Najkrajšiu fotografiu z územia MAS 2019”, ktorú vyhlasuje Národná sieť rozvoja vidieka SR pre MAS-ky. V roku 2018 sa MAS Cerovina tiež zapojila do tejto súťaž a 2 prihlásené fotky získali 2. a 3 miesto.

Využite príležitosť prezentovať krásy prírody nášho regiónu, zaujímavých ľudí, ich život na vidieku, ľudové tradície, zvyky i miestne pozoruhodnosti.

Kategórie: 1. Naša príroda
                  2. Naši ľudia
                  3. Naše tradície
                  4. Naša budúcnosť
                  5. Naše „naj“
                  6. Život v našej MAS
                  7. Naše kroje

Informujte o tejto možnosti Vaše okolie, hlavne známych, ktorí radi fotia, aby sme mali čo najviac pekných fotiek, ktoré vystihujú naše územie.

Fotky posielajte na e-mailovú adresu    info@mascerovina.sk     do stredy 29.5.2019 do 16:00, z ktorých najoriginálnejšie postúpime do súťaže (do každej kategórie si MAS môže  prihlásiť iba jednu fotku, čiže za 1 MAS maximálne 7 fotiek).

 

Hlasovanie o víťazoch v jednotlivých kategóriách bude prebiehať na facebookovom profile NSRV SR mesiac po zverejnení (jún 2019).

O absolútnom víťazovi budú môcť rozhodnúť účastníci medzinárodnej výstavy Agrokomplex 2019, počas ktorej bude prebiehať aj slávnostné ocenenie víťazov.

 

Pre ďalšie informácie nás neváhajte kontaktovať!

 


 

Roztočme vidiek s deťmi

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Jarná cena Jesenské 2019 - Roztočme vidiek s deťmi

"Jarná cena Jesenské" zajtra v nedeľu 5.5.2019 začína o 10:45 a potom si dáme šprint na bicykli na 300 m. Nech neprší 🙏🚴‍♀️
"Tavaszi díj Feled" holnap, vasárnap 2019.5.5.-én 10:45-kor startol, aztán sprintelunk egyet biciklin 300 m-t. Csak ne essen... annyira 🙏🚴‍♂️

javascript:nove_o_all(5576076)


 

Jarná cena Jesenské 2019 a cyklistická súťaž pre deti

 

Dávame Vám do pozornosti cyklistické preteky "Jarná cena Jesenské 2019", ktoré sa budú konať dňa 5. mája 2019 so štartom spred Kultúrneho domu v Jesenskom.

Zároveň Vás v rámci pretekov pozývame na vloženú cyklistickú súťaž pre deti a ich rodičov, ktorú organizuje Miestna akčná skupina Cerovina v spolupráci s Cyklistickým klubom Rimavská Sobota a Obcou Jesenské.

Cerová vrchovina nás spája - presvedčte sa o kráse nášho územia MAS Cerovina vo videu z predchádzajúceho ročníka "Jarnej ceny 2018".


Tešíme sa na Vás.

Návrh č. 3 - Jarná cena deti JPG.jpg

 


 

Jarná cena Jesenské 2018


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka